wtorek, 1 marca 2016

Coś o amuletach i talizmanach ...

              Amulety i talizmany  istaniały od początku świata pełniąc dobroczynną role w życiu człowieka. Jednak po powstaniu religii monoteistycznych szczególnie Chrześcijaństwa nastał czas ich demonizowania. Kiedyś, co było symbolem dobra i miało pomagać ludziom, wzmacniać ich energie dziś stały się symbolem zła, Szatana, Lucyfera, demonów itp. złych mocy. 
            Co prawda za noszenie amuletów i talizmanów nikt nas nie spali na stosie ani nie oskarży o czary czy kontakty z diabłem jak bywało w średniowieczu niemniej jednak możemy spotkać się z negatywnymi komentarzami z powodu noszenia magicznej biżuterii.
            Jednym z najbardziej znienawidzonych symboli jest pentagram, który uważany jest z symbol diabła i satanizmu i aby było śmieszniej nie ma znaczenia czy to jest pentagram wiccański czy laveyański. Niektórzy nawet tego nie rozróżniają wszystko wkładając do jednego worka. Nawet symbolice pacyfy, która jest symbolem wolności i sprzeciwu wobec okrucieństwa wojny przypisano symbolikę satanistyczną. Takie kłamstwa są szerzone od lat a osoby, które nie interesują się tematyką ezoteryczną zaczynają w to wierzyć. Ile to się na przekonywałam niektórych członków mojej rodziny, że pentagram nie ma nic wspólnego z Szatanem o znaku pacyfy nie wspomnę.
            Dlatego jeśli zetkniecie się z jakimś amuletem lub talizmanem sprawdzajcie jego znaczenie nie na portalach katolickich i chrześcijańskich, bo one zakłamują historię, ale na stronach np. ezoterycznych gdzie będziecie mogli przeczytać znaczenie danego talizmanu, jego ciekawą historię i rodowód.  Sprawdzajcie tego, czego nie wiecie zamiast jak papużki powtarzać kłamliwe i nieprawdziwe informacje.
             Dlaczego o tym postanowiłam napisać? Jakiś czas temu szukając materiałów o znaczeniu różnych amuletów i talizmanów natknęłam się na tak spreparowaną, kłamliwą prezentacje, ze normalnie mi ręce opadły. Każdy amulet i talizman mający korzenie z różnych cywilizacji, mający różne znaczenie, ze sobą w żaden sposób niepowiązane były utożsamiany z diabłem i siłami nieczystymi. Masakra jakaś !
            A na tym democie możecie zobaczyć jak zmieniała się historia znaczenia różnych tajemnych znaków.


 

Źródła ;

2 komentarze:

 1. Polecam ciekawe linki zawierające sporo informacji o symbolach:
  http://satanorium.pl/symbolika
  http://www.rbi.webd.pl/swarga/
  W drugim linku nieco ciekawostek z pewnością nikomu nie znanych:
  http://www.rbi.webd.pl/swarga/galeria101.php
  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krabi świetne linki może dodam je do bloga ,aby niektórzy mogli poszerzać swoją wiedzę . Dzięki
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń