piątek, 29 stycznia 2016

Świat Magii             Większość ludzi uważa, że świat magii ich nie dotyczy, że nie ma na nich wpływu.Gdy pomyślą o magii nagle nasuną im się takie skojarzenia jak czarownica lub czarownik, który rzuca klątwy  i uroki lub też uczestniczy w różnych dziwnych sabatach na łonie natury.
          Takie skojarzenia są wynikiem wytworów kultury oraz działalnością religii monoteistycznych, które negują magię uważając ją za wcielenie zła, mimo, że sami ją używają w swoich rytuałach. Tak, tak kościół katolicki i inne odłamy chrześcijaństwa używają magii a skutki używania tej magii nazywają dla zmyłki cudami.  Jesteście zdziwieni?  Już wyjaśniam
            Gdy co niedziele dzielnie maszerujecie do kościoła, aby uczestniczyć we mszy tak naprawdę  uczestniczycie w rytuale magicznym, gdy ksiądz przechadza się z kadzielnicą  koło ołtarza macie okazje zobaczyć ja odpędza złe duchy jest to rytuał magiczny i co ciekawe jest to zwyczaj pogański niemający nic wspólnego z katolicyzmem.  Uprawiacie magię wtedy, gdy się modlicie, spowiadacie, gdy dokonywane są na danej osobie egzorcyzmy. Magiczne rytuały to także chrzest, komunia i bierzmowanie, które można zmyć . Mało, kto o tym wie, ale jest to możliwe a nawet można to zrobić samemu nie jest to trudnie, chociaż warto by było dla bezpieczeństwa, aby dokonała to osoba zaznajomiona ze światem paranormalnym.
             Używacie magii także wtedy, gdy korzystacie z pomocy bioenergoterapeutów, którzy pomagają Wam rozwiązać problemy zdrowotne. Jak widzicie magia jest wszędzie wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć i nauczyć się patrzeć, ale przede wszystkim przestać się jej bać.
Świat jest pełen magii i aby nasze życie było jeszcze bardziej magiczne i szczęśliwe warto tą  magie uprawiać, ale  jak zacząć ją uprawiać ?
             Na sam początek warto trochę na ten temat poczytać, Polecam książki wydawnictwa Iluminatio, które wydało serie książek dla początkujących np. Wicca dla początkujących Religia Czarownic Thea Sabin. Szczególnie polecam magiczny kalendarz Czaromarownik na 2016 rok . Jest to specjalny kalendarz, dzięki któremu możecie mieć dobry plan działania praktyki magicznej. 
               Nawet te osoby, które nie zamierzają  zajmować się magią też mogą wiele skorzystać z tego kalendarza, bowiem zawiera nie tylko porady magiczne, ale także zielarskie czy psychologiczne. Aby nasz dom był pachnący i miał swój klimat warto zakupić sobie różnego rodzaju kolorowe świece, zapachowe kadzidełka i olejki eteryczne. Jeśli lubicie nosić biżuterię  warto zakupić magiczne amulety i talizmany .
               To wszystko pomaga w tworzeniu magicznej atmosfery wokół nas a o to przecież chodzi prawda? Wcale nie musicie rezygnować z Chrześcijaństwa ani z chodzenia do kościoła, bo tak naprawdę wszystkie święta w kościołach chrześcijańskich odbywają się w tych samych dniach, co święta pogańskie wystarczy spojrzeć na daty świąt pogańskich zwanych kołem roku. Można śmiało stwierdzić ,że wielu katolików, chrześcijan jest poganami nawet o tym nie wiedząc ;-)
               Pozostaję  mi życzyć  Wam, aby  magia lub chociaż  magiczna atmosfera zapanowała w waszym życiu w tym nowym roku. Powodzenia .

Linki ;
Księgarnia ezoteryczna Kraków
księgarnia Iluminatio -seria książek dla początkujących .
Czaromarownik na 2016 rok

2 komentarze:

 1. "Magia" to bardzo wieloznaczne słowo. By się nie pogubić, Aleister Crowley wymyślił kiedyś słowo "magick" dla odróżnienia od "magic". Polskie odpowiedniki to "magija" i "magia". Trochę pomogło, ale mimo to magija i magia wciąż są mocno ze sobą związane.
  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda dla mniej wtajemniczonych w tym temacie funkcjonuje jeszcze pojęcie magii białej i magii czarnej. Różne są na ten temat teorie np. Anton Szandor Lavey uważał ,że ten podział jest kłamliwy ,że nie ma podziału na magię czarną i białą . Inni uważają ,że wszystko zależy od intencji . Zła intencja to magia czarna , dobra to magia biała.
   Wszystko zależy z jakimi emocjami pracujesz .
   Pozdrawiam magicznie ;-)

   Usuń