sobota, 4 października 2014

Ziele Anamu


            Każdy zielarz ma kilka ulubionych ziół, które często poleca uważając je za skuteczne. Dlatego postanowiłam dodawać do mojego zielnika zioła, które uważam za godne polecenia, Dziś poświecę notkę Anamu (Mucura.)
            Zioło to pochodzi z Ameryki Południowej. Używano je w rytuałach magicznych Miało ono chronić przed urokami, klątwami, pechem, złymi ludźmi , zwierzętami i złośliwymi bytami.. Wierzono, że dodaje odwagi, pewności siebie, oczyszcza ciało fizyczne, mentalne i astralne.  Używa się go do robienia amuletów i talizmanów.
           Przynosi szczęście szczególnie uczniom, którym zaczynają stopnie iść w górę . Szamani zalecają pić napar z Macury  i nosić przy sobie, parę kawałeczków ziół  w kieszeni lub w torebce.
             Według udokumentowanych badań Anamu jest silnym stymulantem systemu immunologicznego, posiada anty rakowe i anty białaczkowe właściwości. Pomaga na silne bóle reumatyczne oraz na osteopoporozę  , podagrę- dnę moczową ,wyostrza pamięć i  działa moczopędnie, Używane jest przy chorobach układu krążenia, chorobach żył i arterii.  Ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwbólowe (uśmierza ból) i przeciwwirusowe .

Jak zażywać Anamu?

Herbata: 1 łyżeczka na 1 szklankę wody. Zioło zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy na 10 min. Powstały napój można zamieszać lub pozwolić opaść na dno osadowi. Herbatę należy pić ciepłą, tradycyjnie 1/2 szklanki 1 – 2 razy dziennie.
 Kapsułki: 1-3 g dziennie

Przeciwwskazania 

-Anamu nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, preparaty alkoholowe z Anamu mogą powodować skurcze macicy, co może prowadzić do poronienia. W Ameryce Południowej  używa się go do przerywania ciąży .

-Aramu zawiera kumaryny mające wpływ na gęstość krwi, dlatego nie jest polecane osobom cierpiącym na hemofilię i inne choroby krwi oraz przyjmującym leki na rozrzedzenie krwi.

- Anamu wywiera wpływ hipoglikemiczny, osoby cierpiące na cukrzycę oraz osoby w wyżej wymienionymi problemami z krzepliwością krwi przed zastosowaniem powinny koniecznie zasięgnąć rady wykwalifikowanego lekarza.

-Aramu może nasilać się działanie warfaryny.
            
         Anamu możecie kupić w internetowym sklepie Magiczny Ogród . Polecam ten sklep  możecie kupić tam wiele fajnych ziółek  po przystępnej cenie. Link w źródłach .

Źródła 
Anamu -Magiczny Ogród
Zioła z Peru

2 komentarze:

 1. To dla niektórych może być oczywiste, ale chyba warto wspomnieć o tym, by nie łączyć Anamu z kwasem acetylosalicylowym /Aspiryna, Polopiryna/ również ze względu na wspomniane nadmierne rozrzedzenie krwi. Co prawda aspiryna jest bardzo znana, popularna, ale o tym aspekcie jej działania wie niewiele osób.

  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze ,że o tym napisałeś .bo niektóre osoby mogłyby sobie zrobić krzywdę łącząc te dwa medykamenty ...;-)
   Pozdrawiam .

   Usuń