piątek, 31 października 2014

Magiczny czas...

              Dzisiaj mamy Halloween  ,a jutro jest Dzień Wszystkich Świętych. To czas magiczny, w którym zaciera się granica miedzy żywymi a martwymi.  Być może będzie , to dla niektórych szokujące, ale ja lubię  dzień Pierwszego Listopada. Lubię szczególnie nocą chodzić na cmentarz mogłabym po nim spacerować przez kilka godzin nawet, jeśli na cmentarzu nie ma ludzi ( a może wtedy najbardziej).  Lubię święcące znicze, lampiony. Cmentarz wygląda wtedy uroczo, nastrojowo, magicznie a nóż może kogoś w taką piękną noc spotkamy ….(Rzecz jasna nie z tego świata).
            W tradycji słowiańskiej w tym  dniu ludzie świecili świece, lampiony, aby dusze mogły znaleźć dom, w którym kiedyś mieszkali. To była piękna tradycja obcowania, chociaż  jeden raz w roku  z bliskimi osobami, które już odeszły. …. 
            Jakieś dwa lata temu, gdy szłam na cmentarz na balkonie pewnego domu świeciły się piękne lampiony, znicze i dynie Halloweenowe To wyglądało naprawdę nastrojowo, pięknie. Niestety oświetlony w ten sposób był tyło jeden dom ,a wyobrażacie sobie jakby balkony, tarasy, ogrody były oświetlone takimi zniczami, lampionami.?  Byłoby naprawdę nastrojowo. Byłoby, ale niestety nie jest a szkoda …

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz