poniedziałek, 9 września 2013

Zielarstwo


            Zioła towarzyszyły człowiekowi od zawsze w wędrówce życia, jaką każdy z nas musi odbyć. Uzdrawiającą moc ziół znali już starożytni Grecy i Rzymianie a niektóre źródła podają, że i ludziom pierwotnym nie były obce rośliny lecznicze. W epoce braku dostępu do służby zdrowia ludziom ulgę przynosiły akuszerki, babki zielarki a nawet czarownice. Nie od dziś wiadomo, że niektórym ziołom przypisuję się magiczne właściwości....
          Dlaczego o tym piszę.? Otóż w dzisiejszych czasach kapitalizmu i innych idiotyzmów służba zdrowia i dostęp do niej tak naprawdę zanika a nie długo zniknie na zawsze to kwestia czasu… Nie zależnie od tego czy człowiek posiada zasoby finansowe czy też ich nie posiada i tak pomocy nie uzyska. Lekarze stali się biznesmenami i nikim więcej a przysięga Hipokratesa staje się śmiesznym żartem. 
         Takie jest życie , life is  brutal. W najbliższym czasie wrócą do łask zielarki, szeptuchy i inne osoby, które będą mogły pomóc, chociaż na dzień dzisiejszy wydaję się to śmieszne. No cóż umiesz liczyć licz na siebie nie umiesz to się naucz. Dzisiaj człowiek coraz bardziej musi ratować się sam, dlatego też czy tego chciałam czy nie musiałam zainteresować się zielarstwem.

             Uwielbiam chodzić po księgarniach w Krakowie obok Teatru Bagatela mają naprawdę dobrą księgarnie zawsze tam kupuje książki mają świetne zaopatrzenie. Niedawno, gdy zawędrowałam do owej księgarni wpadła mi w ręce książka niemieckiej zielarki Marii Treben- Apteka Pana Boga. Książka opisuje 30 gatunków roślin leczniczych w raz z tablicami jak owe zioła wyglądają a także opisuję przypadki skutecznego działania ziół a nawet wyleczenia chorób, które są uznawane za nieuleczalne jak białaczka wszelkie guzy, raki. itp.

             Myślę, że na sam początek przygody z zielarstwem ta książka powinna wystarczyć, jeżeli ktoś z was ma jakieś kłopoty ze zdrowiem (a kto ich nie ma ? ) to polecam zakup tej książki kosztuje jedynie 19.99 zł, więc się nie wykosztujecie a wiele możecie zyskać.  Miłej Lektury .
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz