czwartek, 5 stycznia 2012

Jak zacząć praktykować Wicca...

            
                Nowy rok to nowy początek a zatem nowe postanowienia noworoczne. Te osoby, które tak samo jak ja postanowiły w tym nowym roku zacząć iść w kierunku Wicca, ale nie wiedzą jak zrobić ten pierwszy krok ta notka jest dla nich. Na końcu notki podam wam także ciekawe linki abyście mogli zgłębić swoją wiedzę.A więc zacznijmy:

Krok pierwszy 
Zacznij czytać o Wicca i o różnych ścieżkach.  Poznawaj mitologię różnych narodów. Zastanów się, która ze ścieżek Wicca  jest Ci najbliższa, jakie cele chcesz osiągnąć dzięki Wicca może fascynuję Cię przyroda? Jeśli tak na pewno zainteresujesz się druidyzmem. Jeśli interesują cię skuteczne czary zainteresuję Cię magia ceremonialna w różnych odmianach.  Ja np. zawsze interesowałam się mitologią grecką...

Krok drugi 
Poznawaj przyrodę miejscowe gatunki roślin i zwierząt. (Studentki i absolwentki kierunków przyrodniczych zapewne ten krok będą mogły pominąć)

Krok trzeci 
 Zacznij przyglądać się rytmom natury, zmianom pór roku i fazom księżyca. Obserwuj, gdzie księżyc się pojawia, kiedy zachodzi, jak przebiega jego droga po niebie. Zastanów się czy czujesz się inaczej zimą i wiosną? A może wpływają na ciebie fazy księżyca? 

Krok czwarty 
Postaraj się poznać historię regionu , może w okolicy są jakieś miejsca kojarzone z pogaństwem? Jeżeli tak, to odnajdź je i spróbuj pomedytować w tych miejscach. Kto wie może o czymś ci opowiedzą…

Krok piąty 
Postaraj się posiąść jakieś umiejętności, które będą Ci potrzebne np. gotowanie, wizualizacja, śpiew, bębnienie (eksperymentuj z muzyką), zielarstwo, techniki oddechowe, szycie, kowalstwo, wróżenie. Ja wybrałam sobie zielarstwo, wróżenie i techniki oddechowe. Wy jednak spróbujcie opanować to, co Was interesuję.  

Krok szósty 
 Zacznij prowadzić swój własny magiczny dziennik gdzie będziesz opisywać w nim swoją magiczną praktykę oraz przemyślenia a także sny. Sny mogą nam dużo opowiedzieć o nas samych. Ja już zaczęłam a pod etykietą Wicca niektórymi notkami mam przyjemność się z Wami podzielić.
.
             Myślę, że to wystarczy na sam początek teraz podam Wam obiecane strony internetowe o Wicca gdzie możecie pogłębić swoją wiedze.   Pamiętajcie, że Wicca nie ma jednego autorytetu jak np. w Chrześcijaństwie. Bądźcie otwarci na inne opinie i dyskusję, ale ostrożność też nie zaszkodzi. A za jakiś czas zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi…

Źródła i linki
 
http://www.wicca.pl/?art=19   Artykuł Enenny (pozwoliłam sobie go dla was streścić) Wiccanki tradycyjnej z tradycji aleksandryjskiej, Jak zacząć   praktykować Wicca  wszystko napisane w pigułce warto sobie go wydrukować a nawet nosić ze sobą w torebce; -), bo krótko i dokładnie opisuję pierwsze kroki, które należy podjąć, aby na ścieżce Wicca się znaleźć.
http://sabat.wicca.pl/   
http://www.wicca.pl/
http://birch.wicca.pl/ 
          
                 Inne przydatne linki możecie znaleźć w moich photo linkach.Poszukajcie a znajdziecie nie wszystko podam Wam na tacy. Życzę Wam powodzenia i owocnej pracy. A w następnej notce będzie o czymś praktycznym…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz