niedziela, 20 listopada 2011

Rozdroże


Pragniesz czegoś, czego nie możesz mieć?  Chcesz odzyskać to, co straciłeś? Musisz tylko udać się na rozstaje dróg i poczekać… a  za cenę twojej duszy dostaniesz wszystko, co zechcesz.

             A więc czym jest rozdroże :  Rozdroże to miejsce gdzie dwie drogi skrzyżowane są pod kątem prostym, ponieważ skrzyżowanie nie należy do nikogo uznawano je za odpowiednie do przeprowadzenia magicznych rytuałów i czarów. Wierzono, że na rozdrożu można spotkać wiele istot nadprzyrodzonych, duchy, wróżki, wampiry a także demony oraz czarownice, które coś na tych rozdrożach do dziś zakopują …

          Rozdroże było miejscem pochówku dla  samobójców oraz ofiar morderstw, ponieważ uważano ich dusze za niebezpieczne gdyż mogły próbować powstać z martwych, aby szukać zemsty. Także kobiety na rozstajnych drogach zakopywały swoje nienarodzone dzieci … Na rozdrożach składano ofiary Bogom, aby ochronić ludzi przed złem, które czaiło się w ciemnościach .

             Rozdroże zawsze było ważnym miejscem dla wszystkich kultur tego świata.
W starożytnej Grecji na rozdrożach stawiano posągi upamiętniające Boga Hermesa . W starożytnym Rzymie Bóg Merkury był stróżem rozdroża. W Indiach Bóg Bhairava (starsza wersja wielkiego Boga Śiwa) stróżował na rozstajach dróg.

          Dziś najbardziej popularnymi wierzeniami związanymi z rozdrożem są tradycja afro-amerykańska (tradycja Hoodo) i nasza europejska tradycja związana z kultem demonów są one ze sobą powiązane, ale istnieją między nimi pewne różnice.
           W obrzędzie Hoodo na rozdrożu wzywa się czarnego pana Legba , który jest pośrednikiem między światem żywych i umarłych.  Prosi się go przede wszystkim o talent artystyczny: malarski, muzyczny, pisarski itd. W zamian przeważnie ofiaruję się swoją duszę, ale walutą może być także np. baryłki rumu, ofiara z żywej istoty itp. Zależy to oczywiście od waszych umiejętności negocjacji.;-)
          Za niedotrzymanie umowy grożą poważne konsekwencje takie jak rozszarpanie na strzępy przez czarne psy lub zamianę w zombie. Najbardziej znaną osobą, która skorzystała z pomocy rozdroża jest Robert Johnson autor piosenki Crossroad ( patrz poprzedni post), który podobno zawdzięczał swój talent Legbie  z rozdroża.

Jest jedna zasada
Zawieramy umowę i jej dotrzymujemy
Nie wystawiamy rachunków wcześniej z pewnego powodu.
Chodzi o zaufanie konsumentów
To nie Wall Street tylko piekło!
Jest u nas taki drobiazg jak uczciwość
Jeśli przepadnie nikt z nami nie będzie dobijał targu.
Crowley - demon z rozdroża  Supernatural

             W naszej tradycji europejskiej obrzędy odprawiane na rozdrożach są związane z kultem demonów, Aby wezwać demona trzeba było zakopać w martwym punkcie na środku skrzyżowania pudełko zawierające obraz osoby chcącej dokonać transakcji, nóż skrwawiony własną krwią przysypać ziemią cmentarną ze świeżego grobu wraz z kością czarnego kota. Przedmiotem transakcji może być w zasadzie wszystko, ale ceną najczęściej jest dusza wzywającego.   
            Podobno, aby naprawdę przywołać demona na rozdrożu należy pochować nóż zakrwawiony własną krwią w centrum na skrzyżowaniu i przysypać go ziemią ze świeżego grobu wznosząc jednocześnie modły do Hekate.

             Jak widzicie rozdroże zawsze było i jest miejscem decyzji zarówno realnej, fizycznej jak i duchowej. Wybór właściwej drogi zaważa na całym naszym życiu ziemskim a także pośmiertnym. Od każdego z was zależy, jaką podejmiecie decyzję w końcu każdy człowiek ma swoje rozstaje i musi wybierać …
.
            Jaka jest prawda o rozdrożu? Trudno powiedzieć nie miałam przyjemności korzystać z pomocy. Sami sprawdźcie w końcu wszystko jest dla ludzi a adres znacie.  Ja ze swojej strony mogę wam życzyć tylko powodzenia i udanych negocjacji….


Źródło :

The Crossroads


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz