środa, 28 grudnia 2016

Kilka słów o przepowiedniach ...

Wpis z dziennika Wiccanki ;-)
            Odkąd ten świat istnieje magia, wróżby, przepowiednie zawsze fascynowały ludzkość, choćby, dlatego, że trudno kierować swoim losem, gdy nie ma się zbyt dużo danych i często musimy wybierać na oślep nie wiedząc do końca, jaki nasz wybór będzie miał konsekwencje. W przepowiedniach, wróżbach nie ma nic złego, ale trzeba zachować do nich pewną rezerwę, nie ufać każdej przepowiedni lub wróżbie, jaką  ktoś nam przekaże lub wywróży, bowiem niektóre przepowiednie są wielkimi bredniami, których nie warto brać pod uwagę. 
           Bredniami stworzonych przez hochsztaplerów i innych oszustów, którzy chcą zarobić na naszej naiwności lub zdobyć sławę i zaszczyty. Trzeba być ostrożnym, samemu myśleć a jednocześnie brać wszystko pod uwagę.Wtedy będziemy mądrze kierować swoim losem.

            Są tez takie przepowiednie, które się sprawdzają w pewnej części, a niektórym sami pomagamy, aby się spełniły, mimo przestróg nie robimy nic, aby je zmienić. A szkoda, bo celem przepowiedni, wróżb nie jest przekazanie nieuchronności losu czy przeznaczenia, którego nie możemy zmienić, ale możliwość dokonania wyboru i zmiany złych zdarzeń,
          Przepowiednia to tylko więcej danych o tym, co się może zdarzyć, ale nie musi się zdarzyć. Los, przeznaczenie można zmienić, dokonać innego wyboru a w tej zmianie ma nam pomóc wróżba lub przepowiednia.

            Jedną z takich przepowiedni sprawdzonych w pewnej części jest przepowiednia Nostradamusa o zalewie całej Europy przez Islam, co widzimy na własnych oczach z resztą nie tylko, Nostradamus to przepowiadał.Druga część tej przepowiedni jest totalną nierealną mrzonką, w którą  niektórzy już uwierzyli …Mam namyśli ten fragment, w którym niby Polska będzie mocarstwem a jej granice będą sięgały nawet  Morza Czarnego (przeczytane w źródle Demota).  Totalna brednia! Z resztą przeczytajcie sami …

 

Źródło

2 komentarze:

 1. Kiedyś pewna kobieta poszła do wróżki, która jej powiedziała:
  "Postawisz jutro tysiąc złotych w lotto i los się do ciebie uśmiechnie"
  Następnego dnia kobieta kupiła kuponów za 1000 złotych i przegrała. Poszła wiec do wróżki złożyć reklamację, ale wróżka reklamacji nie przyjęła.
  "Ile pani postawiła?"
  "Tysiąc złotych"
  "Więc los się uśmiechnął, przepowiednia się spełniła, powiedziałam, że postawi pani tysiąc i postawiła pani tysiąc"
  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często sugerujemy się tym, co mówią nam amatorzy sztuki wróżbiarskiej i często robimy wszystko ( czasem nieświadomie), aby przepowiednia się sprawdziła taka jest właśnie siła sugestii. Dlatego też Kościół sprzeciwia się wróżbom, bo niekiedy zamiast samemu wybierać ślepo wypełniamy cudze instrukcje wierząc, ze oszust ma nadprzyrodzone zdolności.
   Nie dotyczy to tylko zwykłych ludzi, ale także polityków, ludzi władzy wystarczy popatrzeć na samospełniającą się przepowiednie o zalewie Europy przez Islam. Sami na własne życzenie fundujemy sobie piekło i żadnego Boga nikt nie powinien za to obwiniać, bo tą pętle na szyje sami sobie zaciskamy.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń