wtorek, 21 czerwca 2016

Dietetyka i Masaż Tajski


            Dzisiejsza wiedza medyczna, rozwój nauki jest tak wielki, że teoretycznie powinien rozwiązywać wszystkie problemy zdrowotne ludzi a tak niestety nie jest. Leki, medykamenty są tak pełne szkodliwych składników, że gdy je zażyjemy może i wyleczymy się na jedno schorzenie, ale inny narząd zostanie uszkodzony niekiedy nieodwracalnie. Nie będę już wspominać o biznesie lekarskim, firm farmaceutycznych, bo szkoda na to tracić czasu i tak tego nie zmienimy. Skupię się na czymś innym.
           Aby przeżyć życie w dobrym zdrowiu człowiek czy to go interesuję czy nie musi sam zgłębiać wiedzę medyczną, biologiczną, Interesować się medycyną naturalną. Jest to niekiedy bardzo nudne zwłaszcza dla mnie, bo mnie interesują zupełnie inne dziedziny wiedzy; -) W życiu jednak robi się często to, co jest konieczne niestety.
           Wszyscy zapewne już wiedzą, że interesuję się zielarstwem, zgłębiam różne leksykony, poszukuję, co nowych ziół i ich właściwości, ale jednak ostatnio poczułam pewien niedosyt może, dlatego, że trudno tą wiedzę  zgłębić samodzielnie a nie znalazłam kursów w mojej okolicy, dzięki którym mogłabym czegoś nowego się nauczyć A gdy już je znalazłam to były one bardzo drogie i nie dawały żadnych uprawnien nawet do założenia własnego sklepiku zielarskiego. 
             Dlatego też postanowiłam poszukać czegoś innego .Zioła, jako pasja zostanie, ale postanowiłam zgłębić inne dziadziny wiedzy. Pomyślałam o dietetyce oraz o tajskim masażu. Dietetyka jest bardzo popularna w ostatnim czasie, jest wiele kursów oferujących naukę dietetyki a jednocześnie dających uprawnienia do poradnictwa dietetycznego. Ale przede wszystkim można uzyskać dyplom, który ma znaczenie w Unii Europejskiej a nawet poza Europą np. w Ameryce łacińskiej. 
             Ostatnio przygotowuję się do zastosowania na sobie postu warzywno - owocowego dr Ewy Dąbrowskiej, który oprócz odchudzania  likwiduje niemal wszystkie współczesne choroby cywilizacyjne i jestem pełna nadziej, co do jego  efektów
            Drugą dziadziną, którą chciałabym poznać jest Masaż Tajski … Coraz bardziej w naszym kraju a także całej Europie popularna jest medycyna wschodu.Nie mam, co prawda o krajach wschodu zbyt dobrego zdania, ale ich medycyna ma wiele dobrego do zaoferowania, ponieważ patrzy na chorobę całościowo i bywa niekiedy bardziej skuteczna niż medycyna zachodu. Z tego, co wiem i kursy masażu tajskiego także dają uprawnienia do wykonywania zawodowo leczniczego masażu, ale przede wszystkim można wiele się nauczyć i komuś, jeśli zajdzie taka potrzeba pomóc. 
             Czeka mnie, więc zgłębienie literatury medycznej i książek o samej dietetyce i masażu tajskim. ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz