sobota, 31 października 2015

Już Halloween,czyli jak zrobić dynie halloweenową ?

   
       
                   Dzisiaj mamy jeden z najbardziej magicznych dni w roku. Czas Halloween święto duchów, czarownic, czas odwiedzin bliskich, którzy odeszli w inny wymiar, bo ich ziemska wędrówka dobiegła końca. 
                Zapewne już wiecie, że  lubię święto Halloween, magiczne lampiony, które w tym dniu oświetlają domy, nocne spacery na cmentarz. Lubię także dzień Pierwszego Listopada i Zaduszki w Rodzimowierstwie słowiańskim zwane Dziadami. Lubię po prostu ten magiczny czas duchów, czarownic i innych magicznych stworzeń, które w tym dniu według różnych legend można spotkać.
             Wiele razy już chyba wspominałam Wam jak bardzo podoba mi się, że na terenie miejscowości , w której mieszka moja mama jest rodzina, która kultywuje tradycje halloweenową, bowiem co roku ozdabia swój dom pięknymi halloweenowymi lampionami i chwała im za to, bo oprócz pięknie przyozdobionego domu pomaga zagubionym duszom znaleźć właściwą drogę …
             W tym roku postanowiłam dołączyć do szacownego grona osób, które obchodzą Halloween. Kupiłam  dynie i  zrobiłam z niej lampion..   A oto kilka  prostych kroków do zrobienia lampionu halloweenowego.

1
Wybierz ładną, świeżą dynię, w kształcie, który najbardziej ci się podoba. Jedni lubią płaskie i okrągłe, a inni wysokie o owalnym kształcie.
2
Na czubku dyni w miejscu gdzie jest łodyga narysuj koło. Linia będzie ułatwieniem do późniejszego cięcia. Otwór powinien być na tyle duży, abyś mogła z łatwością włożyć rękę.
3
Natnij ostrym kuchennym nożem po narysowanej linii głęboko w głąb dyni.
4
Wyjmij odcięte koło za łodygę. Ta cześć będzie służyć do zamknięcia dyni, wiec oczyść czapę z nasion i miąższu.
5
Weź dużą łyżkę i wybieraj nasiona z dyni. Najlepiej trzymaj łyżkę za samą główkę, będzie łatwiej wybierać miąższ.
6
Następnie narysuj wzór oczu, nosa, i ust. Niech będą dość duże szczególnie oczy i nos, abyś miała możliwość łatwego przecięcia na wylot.
7
Włóż do Dyni świeczkę i gotowe .


               Możecie posmarować brzegi ciętych miejsc olejem jadalnym. To podobno pozwoli zachować świeży wygląd Dyni na dłużej.
               Gorąco namawiam Was na pójście w moje ślady. Jeśli z jakiś przyczyn nie możecie zrobić dyni halloweenowej warto choćby pięknymi zniczami udekorować wasze balkony lub ogrody. W ten sposób także pomożecie zagubionym duszom  odnaleźć właściwą drogę . A o to moja dynia halloweenowa;


 
 Życzę Wam Szczęśliwego Halloween. !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz