poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Laveyanizm, czyli w poszukiwaniu wolności .


Dla kogo nosisz te wszystkie cegły?
Dla Boga?
Mam rację?
Dla Boga?
Zdradzę ci...
Kilka tajnych informacji na temat Boga.
Bóg lubi obserwować.
To żartowniś.
Przemyśl to sobie.
Daje człowiekowi...
Instynkty.
Daje ci ten niezwykły dar i co potem?
Przysięgam, że dla własnej uciechy,
Dla potrzeb własnej kosmicznej...
Burleski...
Ustala wszelkie zasady na opak.
Żart wszechczasów.
Patrz, ale nie dotykaj.
Dotknij, ale nie próbuj.
Spróbuj, ale nie połykaj.
Kiedy ty przestępujesz z nogi na nogę, co on robi?
Zrywa boki ze śmiechu!
To sztywniak!
Sadysta!
Wiecznie nieobecny gospodarz!
Jego mam czcić? Nigdy! 
Adwokat Diabła              Pewnego dnia, chociaż ta chwila może nigdy nie nadejść spotkacie osobę na swojej drodze, która może was przerazić. Co wtedy z robicie?  Są jak zwykle trzy wyjścia wycofujecie się, atakujecie lub zaczynacie rozmawiać a gdy zaczniecie rozmawiać być może czegoś ciekawego się dowiecie…;-)

           Osoby, które interesują się Wicca, ezoteryką lub ogólnie różnymi religiami mogą spotkać osobę na swojej ścieżce, która uważa się za laveyaniste. Laveyanizm czy mówi Wam coś to słowo? Pewnie nie, ale jak dodam satanizm laveyański to zaczniecie jarzyć tak?

            Stop moi drodzy wracamy. Napisałam satanizm? Spokojnie nie będzie o niszczeniu cmentarzy, zabijaniu zwierząt, orgiach, gwałtach ,morderstwach  ani tym bardziej o wierze w Szatana. Nie ma się, czego bać. To dość ciekawa filozofia niemająca nic wspólnego z religią a już na pewno niewiele ma wspólnego z tym, o czym słyszycie w kościołach na kazaniach itp..

Zacznijmy  wiec :

           Kiedy mowa jest o laveyaniźmie nie możemy pominąć jednego nazwiska Antony Lavey.  Kim był człowiek, który w 1966 roku założył kościół Szatana? Rodzina Antona Laveya pochodziła z Węgier. W młodości m.in. był opiekunem zwierząt cyrkowych, Studiował okultyzm i uczył się hipnozy. Pracował także, jako fotograf w Policji, więc miał okazję bardzo dobrze poznać życie, postawy i zachowania ludzkie.

          Lavey stworzył filozofię, którą opisał w Biblii Szatana. Na czym ta filozofia polega? Otóż polega ona na zaspakajaniu wszystkich swoich potrzeb za życia gdyż sataniści nie wierzą w niebo, piekło,  Boga ani Szatana. Celem ich jest wyzbycie się hipokryzji i głupoty ludzkiej, życie pełnią życia, obdarowywanie uczuciami ludzi, którzy na nie zasługują oraz zaspokajaniu swoich potrzeb zamiast tłumienia ich. Nie wyznają także zasady nadstawiania drugiego policzka, lecz wolą zemścić się na osobach przez, które doznali krzywdy … Ciekawa filozofia prawda?;-)

          
             Laveyaniści mają też swoje zasady coś w stylu dekalogu chrześcijańskiego tylko, że tych zasad jest 11 oto one :

1. Nie wyrażaj swoich opinii lub rad, jeżeli nie jesteś o to proszony.
2. Nie zwierzaj się ze swoich problemów innym, chyba, że jesteś pewien, że chcą o nich słuchać.
3. Kiedy jesteś w cudzym domu (na cudzym terenie) okaż mu respekt lub, jeżeli nie potrafisz, nie chodź tam
4. Jeżeli gość w twoim domu (na twoim terenie) dręczy cię, traktuj go okrutnie i bez miłosierdzia.
5. Nie czyń seksualnych awansów, dopóki nie dostaniesz wyraźnej propozycji współżycia.
6. Nie bierz tego, co nie należy do ciebie, chyba, że jest ta rzecz dla kogoś brzemieniem i osoba ta "płacze", by być uwolniona.
7. Potwierdź moc magii, jeśli udało ci się przy jej pomocy zaspokoić swoje pragnienia. Jeżeli zaprzeczysz mocy magii po jej wykorzystaniu, utracisz wszystko, co w ten sposób uzyskałeś.
8. Nie narzekaj na coś, czemu nie musisz się poddawać.
9. Nie krzywdź małych dzieci.
10. Nie zabijaj zwierząt (nie-ludzi), chyba, że zostaniesz zaatakowany lub będziesz potrzebował pożywienia.
11. Kiedy chodzisz w "otwartym" terenie nie zaczepiaj nikogo? Jeżeli ktoś cię zaczepia, poproś go by przestał. Jeżeli nie przestanie, zniszcz go.
           
 Posiadają też grzechy główne:                  

1. Głupota
2. Pretensjonalizm
3. Solipsyzm
4. Konformistyczna stadność
5. Ograniczenie
6. Niepamięć historii Ducha
7. Bezkompromisowa duma
8. Brak wrażliwości estetycznej
9. Megalomania.

            Jak widzicie nie ma w tym nic przerażającego i zapewne większość ludzi postępuje według kilku tych przykazań instynktownie.  Wielu ludzi jest laveyanistami, ale o tym nie wiedzą,;-)

           Sataniści laveyańscy obchodzą święto Walpurgii, Halowe en oraz świętują pierwsze dni astronomicznych pór roku jednak nie są one obowiązkowe nikt nie jest zmuszany do praktyk okultystycznych.

          Wbrew pozorom Satanizm laveyański nie jest żadnym zagrożeniem dla społeczeństwa jest to indywidualna filozofia, że się tak wyrażę nie dla wszystkich, lecz dla elity.  Nie można ich także oskarżyć o bycie sektą. Sekta ma na celu manipulację zaś Satanista laveyański ma być odporny na manipulację, co przeczy samej definicji sekty. 
          Można ich nazwać natomiast klubem, do którego wstęp mają ludzie z klasą  i na wysokim poziomie. Laveyanizm to filozofia dla ludzi kochających wolność. Więc siłą rzeczy opowiadają się za swobodą obyczajową, tolerancją dla wszystkich ruchów religijnych. Sprzeciwiając się narzucaniem prawa jednej religii lub wyznania wszystkim obywatelom państwa. 

           Państwo według nich powinno zapewniać swobodę wyznania religijnego i chronić wiernych wszystkich religii przed dyskryminacją i agresją.

           Jak widzicie nie ma w tym nic strasznego ani wyrafinowanego to  zdroworozsądkowa filozofia, której nie należy się bać.  
              Oczywiście na swojej drodze możecie też spotkać tzw. satanistów teistycznych, którzy wierzą w istnienie realnego Szatana, ale nie ma, co siebie zawracać nimi głowy. To osobnicy, którzy zamienili sobie jednego Boga na drugiego i nie maja oni nic wspólnego z laveyanizmem.

           A jak ich można rozpoznać ? No cóż symbolami satanistów laveyańskich jest odwrócony krzyż łaciński tzw. krzyż Świętego Piotra oraz odwrócony pentagram symbolizujący rozum zdominowany przez cztery żywioły a więc poddający się biologicznej naturze i dążeniom do zaspakajania popędów .  Szukajcie a znajdziecie;-)


Ps ; Zdaję sobie sprawę z tego, że filozofia, którą opisałam jest kontrowersyjna a właścieiwie nie ona sama ,ale  nazwa tej filozofii zwana satanizmem laveyańskim. Stwierdziłam  jednak ,że osoby interesujące się tematyką pogańską ,ezoteryczną powinny zapoznać się z tą  filozofią zwłaszcza, że Laveyaniści zazwyczaj mają dużą wiedzę i można się sporo od nich nauczyć. 

Żródła:

Laveyanizm -wikipedia  
Laveyanizm 

Ciekawy link do poszeżenia wiedzy ;-)

http://okulta.pl/ 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz